Обичам работата си в Постоянния театър в психиатрията в Раднево, защото съм убедена, че тя има смисъл.
Театърът запълва живота на артистите, радва публиката, променя към по-добро болничната среда.
Спектаклите, които представяме, са културен феномен. С всичките си недостатъци, ние създаваме друга реалност: по-забавна, по-красива и по-чиста.
За мен театърът в болницата доказва едно простичко нещо: че човекът не е безпомощно същество. Че човекът има могъщ дух и дори в най-тежки обстоятелства е способен да преодолее отчаянието и да прави добро.
Много ясно, че не разполагаме с достатъчно средства. Ние не сме единствените, които правят от нищо нещо. Ние създаваме приказка само от думи и дух, и точно това е, към което се стремим.
Ако някой мил и съпричастен човек поиска да ни подкрепи, това ще бъде за нас радост и чест.
На първо място, заповядайте на нашите представления. Например – на 7 ноември от 18 часа в Регионална библиотека „Захарий Княжески“ – Стара Загора. Ще представим „Сдружени убийци“ от Робер Тома.
Добре дошла е, разбира се, и всякаква финансова помощ. По желание на един добър приятел банковата сметка, която направихме точно с тази цел.
Мария Донева Петрова
IBAN: BG64UNCR70004522102349
BIC UNCRBGSF
Банка: Уникредит Булбанк
Благодаря, Мария!
А вие, добри хора, помагайте!
Тодор Толев
Казано е: ако имаш две ризи …